Vybrané příspěvky

Grid List

Pro vybrané položky v Galerii myrro, Knihkupectví theressa, Antikvariátu U Skleněné kašny, ale i v dalších třiceti internetových obchůdcích webu i-passage.cz můžete mít poštovné a balné zdarma.

Malířka Bohunka Waageová ve svém ateliéru

Reportáž

Přední pražská malířka a grafička pro svůj poslední námět zamířila do řecké mytologie. V současné době Bohunka Waageová dokončuje práci na triptychu Tři Grácie. Plni zvědavosti jsme zaklepali na dveře jejího vinohradského ateliéru, abychom jako jedni z prvních s redakčním fotografem Jiřím Vlastníkem shlédli nová plátna jmenované malířky.

V poslední době je velmi oblíbená zážitková či poznávací turistika. V té hrají prim přední české a moravské sklárny, které umožňují jednotlivcům, rodinám i skupinám návštěvu hutě s komentovanou prohlídkou během provozu. Nabídka prozkoumání tajů tohoto uměleckého řemesla je neodolatelná. Pojďme tedy spolu nahlédnout pod ruce šikovným sklářům z nižborské společnosti Rủckl. Vždyť vidět na vlastní oči tavení, foukání skla a jeho zušlechťování je mimořádný zážitek.

Bohunka Waageová a Pavel Piekar, předseda Sdružení českých umělců grafiků Hollar, se sešli při vernisáži výstavy Ach, ty akty

Výstavy

Zajímavá výstava Ach, ty akty v pražské komorní galerii U Posledního soudu se překlopila do svojí druhé poloviny. Obrazy, grafické listy, fotografie a bronzová socha se těší zájmu nejenom pravidelných návštěvíků vnárny U Posledníhou sodu, ale především ctitelů umění, v tomto případě lehce a něžně erotického.

Vstupujeme do Svatého týdne a Prácheňské muzeum v Písku připravilo na letošní Velikonoce skutečně výjimečnou výstavu. Od pátku 7. dubna do neděle 16. dubna 2023, vždy od 9:00 do 18:00 hodin bude v expozici Galerie panovníků mimořádně vystaven Svatý Hřeb z Milevska.

Prodejní výstava grafických listů ze sbírkových fondů kutnohorské umělecké agaentury a galerie ArcusGallery, nazvaná Lino/Dřevoryty, se v komorní Galerii a vinárně U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) těšila až nečekanému zájmu. ArcusGallery se proto rozhodla výstavu o měsíc prodloužit a posunout tak i zahájení navazují výstavy Ach, ty akty...

Od úterý 25. ledna 2022 bude v pražské Galerii ART Concept k vidění výstava malíře, kreslíře, grafika, ilustrátora a pedagoga Jaroslava Hořánka příznačně nazvaná Propojený svět.

V pátek 16. dubna 2021 zahájila karlovarská Interaktivní galerie Becherova vila výstavu Tomáše Bíma (* 12. listopadu 1946), příznačně nazvanou Ohlédnutí II. Požádali jsme ředitele Galerie umění Karlovy Vary Jana Samce, který je současně i kurátorem aktuální výstavy, aby se pro čtenáře webu Putování za uměním zamyslel nad tvorbou svébytného a svérázného grafika a malíře Tomáše Bíma...

Galerie Art Mozaika v nově zrekonstruovaných výstavních prostorách nedaleko Hlavní pošty v pražské Jindřišské ulici zdařile, v rámci legálních možností, vyrovnala s tvrdými opatřeními zákazů shromažďování a hromadné účasti na kulturních akcích, doprovázejícími dlouhodobě epidemii coronaviru. A zve uměnímilovnou veřejnost i sběratele současného výtvarného umění na jedinečnou prezentaci malíře Tomáše Kubíka.

Tato talentovaná malířka mazlivého jména není čtenářům webu Putování za uměním neznámá. Rozhovor s ní na tomto webu vzbudil naši zvědavost a tak jsme se s fotografem za malířkou a grafičkou Bohunkou Waageovou vypravili do jejího ateliéru na pražských Královských Vinohradech.

Jsme v kopcích nad Prahou, ve vilové čtvrti s výhledem na rušné Dejvice. Kouzelník čas sáhl po paletě a pestře zbarvil listy stromů i keřů do nádherných podzimních barev. Tak trochu nám připomínají paletu talentované kumštýřky Petry Skluzáčkové, která nás po úspěšné výstavě v Galerii Špejchar v jihočeské Želeči pozvala do svého ateliéru.

Výtvarnice a galeristka Veronika Holá

Návštěva ateliéru

Tato činorodá kumštýřka není našim čtenářům neznámá. Před časem jsme ji navštívili v pražské Tripartit Gallery, kde se spolu s nekorunovaným králem současných českých uměleckých sklářů Jiřím Pačinkem realizuje jako galeristka. Nyní bereme za kliku jejího ateliéru nedaleko Řep, abychom zjistili, co dnes se svým širokým tvůrčím záběrem tato vskutku renesanční malířka a výtvarnice dělá.

Další výstava, kterou kutnohorská umělecká agentura a galerie ArcusGallery připravila pro komorní pražskou galerii a vinárnu U Posledního soudu bude lehce, či spíše něžně erotická - jak napovídá i její název Ach, ty akty.

Vernisáží v úterý 7. března 2023 bude od 17:30 hodin zahájena v komorní Galerii U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) prodejní  výstava grafických listů ze sbírkových fondů kutnohorské umělecké agaentury a galerie ArcusGallery, nazvaná Lino/Dřevoryty. Vystřídá končící expozici koláží a fotomontáží Dany Markové Odrazy skutečnosti a volně naváže na loňskou červnovou výstavu Lithography.

Vernisáží bude ve středu 8. února 2023 od 17:30 hodin zahájena v pražské galerii a vinárně U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) prodejní výstava koláží a fotomontáží fotografky Dany Markové s výstižným názvem Odrazy skutečnosti. Výstava navazuje na končící úspěšnou a prodlouženou vánočně-novoroční expozici Andělíčci, andělé... a andělky.