Pavel Štědrý při vernisáži výstavy Hora Kutná v umění výtvarném

Kutnohorská umělecká agentura ArcusGallery připravila na začátek májového měsíce, přesněji na sobotu 4. května 2024, v umělecké kavárně Čert a Káča recitál zpívajícího grafika Pavla Štědrého, kterého jsme požádali o rozhovor nejenom o tomto vystoupení...

Lucie Zhory na snímku Josefa Slavíčka

Vernisáž výstavy uznávané malířky a grafičky Bohunky Waageové Den, kdy zpívali andělé, kterou na středu 29. listopadu 2023 připravila od 19:00 hodin kutnohorská umělecké agentura a galerie ArcusGallery v kavárně Čert a Káča (Husova 102/5, Kutná Hora - v podloubí) bude doplněna dalšími dvěma kulturními počiny. Jedním z nich je křest autorčiny bibliofilie Křížová cesta, souboru dvanácti signovaných a číslovaných barevných litografií.

Snímek Jana Tůmy

Měla angažmá v drážďanské Semperově opeře a v Berlínské státní opeře, vystupovala na významných světových scénách ve Stuttgartu, Ženevě, Mnichově, San Franciscu, Paříži či v londýnské Královské opeře Covent Garden. Dagmar Pecková (* 4. dubna 1961) je minimálně v oblasti opery pojmem. Povídaly jsme si nejen o umění, ale i o cestování, jejím divokém naturelu a o životě vůbec.

Další články...