Dušan Vitázek natočil již dvě sólová alba. Zdroj snímku: Archív umělce

thalieOd roku 2004 je Dušan Vitázek členem Městského divadla Brno. Na kontě má řadu rolí ve slavných muzikálech a z let 2004 a 2011 i dvě Ceny Thálie. Nedávno vydal své druhé sólové album Letím. Písně, které na něm jsou, si napsal sám.

Zdroj snímku: nakoncerty.cz

Písničkář Pokáč (vlastním jménem Jan Pokorný) je v jednom kole. Dokončil nahrávání alba, pro rozhlasovou stanici skládá písničky na aktuální téma a plní i otcovské povinnosti, protože v únoru 2021 se jemu a jeho partnerce Elišce Klučinové narodil syn. Věří také, že v létě už bude moci koncertovat.

Pavel Žalman Lohonka je jedním z nejvýraznějších představitelů českého folku. Proslul ve skupině Minnesengři a potom s kapelou Žalman a spol. Setkal se s indiány, věří na věci mezi nebem a zemí a stále tvoří a koncertuje. V sobotu 20. března 2021 mu bude pětasedmdesát let.

Jiří Chvála zdědil lásku k hudbě po svém otci. Snímek Petra Hlouška, Právo

Dobu adventu i vánočních svátků provází tradičně hudba. Zní z reproduktorů na vánočních trzích i živě v koncertních síních a kostelích. Málokterý národ má tak bohatý hudební poklad vánoční hudby. Jedním z těch, kdo ho po leta s nadšením šíří, je Kühnův dětský sbor, v jehož čele stojí už více jak půl století sbormistr Jiří Chvála.

Další články...