Výstava Československá stopa v Normandii byla zahájena v kutnohorské knihovně

Vernisáž

Výstava Československá stopa v Normandii byla vernisáží zahájena ve středu 3. dubna 2024 v kutnohorské knihovně za velkého zájmu veřejnosti a řady vzácných hostů, mezi kterými byl plk. Jonathan Kitson – vojenský přidělenec z velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, dále Col. James Hackbarth – vojenský přidělenec z velvyslanectví USA, PhDr. Jiří Plachý z Vojenského historického ústavu Praha a další.

normandie 1normandie 2normandie 3Záštitu nad výstavou, kterou připravil Tomáš Horák ve spolupráci s Jaromírem Procházkou při příležitosti 80. výročí invaze do Normandie z dobových materiálů a fotografií z archivu svého otce, plk. v. v. Jiřího Horáka, převzal starosta města Lukáš Seifert. Vernisáži předcházelo přivítání vzácných hostů a autorů výstavy v kanceláři starosty města.

normandie 4normandie 5normandie 6Ve středu 17. dubna 2024 od 16:00 hodin se uskuteční komentovaná prohlídka výstavy Československá stopa v Normandii, při které Tomáš Horák provede návštěvníky výstavou, okomentuje vystavené fotografie a další materiály a odpoví na otázky. Na komentovanou prohlídku naváže 17. dubna další díl disputací, jejichž hostem bude Jiří Plachý, historik a vědecký pracovník Vojenského historického ústavu.

Text a snímky: Monika Pravdová
Zdroj: kutnohorskelisty.cz

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery