Vybrané příspěvky

Grid List

Další hudební produkci v rámci akce Hora plná hudby bylo v sobotu 18. května 2024 vystoupení dvojice Martin Kratochvíl a Tony Ackerman v Blues Café

V pátek 8. března se uskutečnil v chrámu sv. Barbory koncert s cílem nejen potěšit kutnohorské posluchače, ale také přispět na dobrou věc. Jako první vystoupil Komorní pěvecký sbor Imbus pod vedením Víta Novotného. Zazněly například skladby Alebo ma zamykajte, Ubi Caritas, Za tou naší stodoličkou nebo Krátký popis léta kapely Hradišťan.

Již 6. ročník tradičního vánočního koncertu pořádaného Nadačním fondem Mikuláše Daczického z Heslova se konal ve čtvrtek 21. prosince v konventu bývalého cisterciáckého kláštera v Sedlci, sídle společnosti Philip Morris.

Hodně pudru, červené tváře, vysoké paruky, kamaše a kudrlinky. Na Straussovu operu a vše co k ní patří v podání Růžového kavalíra se mohou těšit diváci v Brně. Zdroj snímku: NdB

Premiéry

Jedna z nejlepších Straussových oper Růžový kavalír se na jeviště brněnské opery vrací po dlouhých třiceti pěti letech. Hledání věčného mládí a strach ze stárnutí, nevěra, nezištnost i velkorysost v lásce – to budou hlavní témata nové inscenace v režii Jiřího Heřmana a hudebním nastudování Roberta Kružíka.

Z představení opery Dalibor Bedřicha Smetany v Národním divadle, 2019. Snímek Patrika Boreckého

Premiéry

Na sklonku divadelní sezony, ve čtvrtek 27. června 2019, se v pražském Národním divadle konala premiéra Dalibora. Tato Smetanova opera je stejně jako Libuše nebo Prodaná nevěsta vnímána jako národní klenot, s nímž je radno zacházet v rukavičkách a s největší obezřetností. Vždyť v ní vystupuje český král Vladislav II. Jagelonský, mýty opředená věž Daliborka a její nedobrovolný obyvatel Dalibor z Kozojed, odbojný rytíř, který vešel do českých pořekadel jako ten, jehož nouze naučila housti.

V sobotu 29. září 2018 pokřtila kutnohorská hard-popová kapela Vesper své nové, již páté, řadové album Pan Optikum. Průběžně vydávané singly provázely videoklipy, kterých kapela doposud zveřejnila úctyhodných pět. Klip ke skladbě Lovec úsměvů celou sérii uzavírá.

Na sobotu 4. května 2024 připravuje od 17:00 hodin kutnohorská umělecká agentura ArcusGallery v kavárně Čert a Káča (Husova 102, v podloubí) recitál básníka, zpěváka a kytaristy Pavla Štědrého Po pěti linkách za vlčím mákem.

Po více jak čtyřech letech se vrací kutnohorská ArcusGallery do magického prostoru v podloubí. Dříve však, než se akusticky vynikající prostor zaplní knihkupeckými regály a policemi, skleníky s uměleckými artefakty a dalšími nezbytnostmi, které antikvariát i galerie potřebuje ke svému provozu, připravila ArcusGallery společně se zpěvačkou, kytaristkou a tanečnicí Lucií Zhory její recitál s poetickým názvem Básníci Hory Kutné a kraje přilehlého.

Na pondělí 2. srpna 2021 připravila kutnohorská zpěvačka, kytaristka a tanečnice Lucie Zhory nejenom pro svoje fanoušky recitál Básníci Hory Kutné a kraje přilehlého. Odehraje, odzpívá a odtančí jej ve znovuobnovované ArcusGallery, v magickém prostoru v podloubí...