Vítězslav Bojanovský (vlevo) a Jaromír Procházka

Vernisáž výstavy fotografií Ilji Bojanovského a Jaromíra Procházky ve Spolkovém domě v Kutné Hoře se v pátek 1. září 2023 setkala s velkým zájmem veřejnosti. Připomíná osobnost kutnohorského rodáka Ilji Bojanovského, českého kameramana, fotografa, pedagoga, rektora AMU a čestného občana města Kutné Hory, od jehož narození v lednu 2023 uplynulo 100 let. Součástí výstavy jsou i fotografie Jaromíra Procházky, který letos slaví životní jubileum.

Vstupujeme do Svatého týdne a Prácheňské muzeum v Písku připravilo na letošní Velikonoce skutečně výjimečnou výstavu. Od pátku 7. dubna do neděle 16. dubna 2023, vždy od 9:00 do 18:00 hodin bude v expozici Galerie panovníků mimořádně vystaven Svatý Hřeb z Milevska.

Bohunka Waageová a Pavel Piekar, předseda Sdružení českých umělců grafiků Hollar, se sešli při vernisáži výstavy Ach, ty akty

Zajímavá výstava Ach, ty akty v pražské komorní galerii U Posledního soudu se překlopila do svojí druhé poloviny. Obrazy, grafické listy, fotografie a bronzová socha se těší zájmu nejenom pravidelných návštěvíků vnárny U Posledníhou sodu, ale především ctitelů umění, v tomto případě lehce a něžně erotického.

Prodejní výstava grafických listů ze sbírkových fondů kutnohorské umělecké agaentury a galerie ArcusGallery, nazvaná Lino/Dřevoryty, se v komorní Galerii a vinárně U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) těšila až nečekanému zájmu. ArcusGallery se proto rozhodla výstavu o měsíc prodloužit a posunout tak i zahájení navazují výstavy Ach, ty akty...

Další články...