Na jedinečnou výstavu obrazů světoběžníka indického původu zve v tento čas milovníky výtvarného umění Oblastní muzeum Praha–východ (Brandýs nad Labem – Stará Boleslav). Hesham Malik v posledním desetiletí žije a tvoří v Praze. V živé paměti máme jeho poslední prezentace, kdy zaujal kupříkladu výstavou Smíření ve Střešovicích, či svým Světem vody, zdobící interiér vodní elektrárny Přepeře II. na řece Jizeře u Turnova, nebo výstavou Vyprahlí, kterou na pražském Žižkově vystavoval pod širým nebem v parku Parukářka.

Pro milovníky umění a ctitele díla světově uznávaného malíře, grafika a ilustrátora Tomáše Bíma (* 12. listopadu 1946) máme dobrou zprávu. Jeho výstavu příznačně nazvanou Skryté příběhy mohou v pražské galerii a vinárně U Posledního soudu na Královských Vinohradech (Jagellonská 8) navštívit až do konce ledna 2022.

V předvánočním shonu jistě potěší milovníky výtvarného umění jedinečná komorní výstava děl našeho předního výtvarníka Tomáše Bíma nazvaná Skryté příběhy. Vydat se za ní musíme v Praze, do umělecké vinárny s galerií U posledního soudu. Najdeme ji na Vinohradech, pár kroků z náměstí lidově zvaného „jiřák“ v Jagellonské ulici. Po celý čas Bímovy tvorby se odborníci přou, zda se jedná o naivistu, nebo tvůrce tzv. magického realismu. Dle našeho názoru je nejdůležitější, že se jedná o kumšt lidmi oblíbený a sběrateli vyhledávaný.

Úspěšná výstava litografií a akrylů Tomáše Bíma příznačně nazvaná Skryté příběhy se pro velký zájem dočkala dvojího prodloužení. Teď se na pátek 25. března 2022 připravuje v galerii a vinotéce U Posledního soudu (Jagellonská 8, Praha 3 - Vinohrady) dernisáž. Výstavu s pražskou komorní galerií připravila kutnohorská ArcusGallery a postavila ji z výtvarných děl svého sbírkového fondu. Je mezi i několik litografií ze sedmdesátých let minulého století, které v říjnu 2021 Tomáš Bím in verso znovu signoval.

Museum Kampa připravilo na přelomu roku výstavu významného českého malíře, sochaře, skláře a autora instalací Vladimíra Kopeckého nazvanou Gloria. Výstava, která vznikla u příležitosti autorových 90. narozenin, byla zahájena pro veřejnost v pátek 26. listopadu 2021, v den kdy Vladimír Kopecký oslavil životní jubileum. Výstava představena autorovu tvorba z posledních let, velkoformátová plátna, skleněné obrazy, vázy a objekty včetně jednoho z pracovních návrhů tisků, který zvítězil v soutěži na podobu stanic budoucí linky pražského metra D.

Další články...