Komorní pražská galerie a vinárna U Posledního soudu, pro kterou již dlouhodobě připravuje výstavní program kutnohorská umělecká agentura a galerie ArcusGallery, otevře nový rok další variantou prodejní výstavy Andělíčci, andělé... a andělky. Jako již tradičně bude i aktuální andělská výstava postavena především ze sbírkových fondů ArcusGallery, doplněná výtvarnými díly autorů, kteří těsně spolupracují s internetvou Galerií myrro.

Bohunka Waageová: Vyhnání z ráje; Olej; 2005

Kutnohorská umělecká agentura a galerie ArcusGallery prodlužuje o měsíc, tedy až do neděle 3. března 2024, prodejní skupinovou výstavu Andělíčči, andělé... a andělky v pražské komorní galeriii a vinárně U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady).

Jan Palach 16. – 25. ledna 1969 je název výstavy fotografií k připomínce 55. výročí tragické smrti Jana Palacha, která byla ve Spolkovém domě v Kutné Hoře zahájena ve čtvrtek 4. ledna 2024. Kurátorkou výstavy, kterou pořádá město Kutná Hora, je česká dokumentární fotografka Dana Kyndrová. Černobílé fotografie různých autorů mapují klíčové okamžiky bouřlivých událostí, jež následovaly po sebeupálení Jana Palacha, studenta historie a politické ekonomie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Od jeho smrti letos 16. ledna uplynylo 55 let. Výstavu, která je příběhem, připomínkou i poselstvím, je možné navštívit do úterý 20. února 2024.

V komorní pražské galerii a vinárně U Posledního soudu probíhá výstava akvarelů výtvarnice Hany Richterové, kterou připravila kutnohorská umělecká agantura a galerie ArcusGallery. Z technických důvodů ji ArcusGallery prodlužuje o týden, tedy do neděle 10. prosince 2023.

Další články...