V posledním měsíci roku 2022 zaujala návštěvníky pražské galerie a vinárny U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) prodejní výstava Andělíčci, andělé... a andělky, kterou připravila kutnohorská galerie a umělecká agentura ArcusGallery. Výstava se těšila značnému zájmu, proto se pořadatelé rozhodli ji zhruba o měsíc prodloužit.

Bylo to v lednu 2014, kdy kutnohorská galerie a umělecká agentura ArcusGallery uspořádala v dnes již neexistující místní čajovně Káča velice úspěšnou výstavu obrazů, grafických listů a objektů Andělíčci, andělé... a andělky. Nyní se k námětu vrací a andělskou výstavu připravuje na poslední měsíc roku 2022 v pražské vinárně a komorní galerii U Posledního soudu.

Výstava výtvarnice, spisovatelky a hudebnice Petry Vychytilové Spřádání ve Vodárenské věži Letná se pomalu chýlí ke konci. Završena bude v neděli 29. ledna 2023 od 18:00 hodin dernisáží. A pořadatelé slibují i vystoupení zpěvačky Šárky Vaňkové a dobrý aperitiv.

Malířka a grafička Bohunka Waageová si vytvořila a postupně kultivovala vlastní nezaměnitelný výtvarný styl. V současné době vystavuje soubor osmnácti obrazů v pražské pasáži Černá růže, kde má svoji reprezentační prodejnu společnost TrustWorthy Investment. Ta nabízí například investiční diamanty, špičkové šperky, mince a medaile, také investiční zlato, stříbro či platinu. V těchto prostorách se nyní představí i výtvarné šperky malířky a grafičky Bohunky Waageové při výstavě jejích olejomaleb z posledního období.

Další články...