Alexandra Hejlová vystavuje šperky a obrazy

Vernisáž

Vernisáž výstavy šperků a obrazů výtvarnice, malířky, ilustrátorky a šperkařky Alexandry Hejlové se konala v úterý 17. října 2017 v pražském hotelu ILF.

hejlova 2hejlova 3Kmotry a patrony měsíční výstavy byli moderátor Slávek Boura, houslový virtuóz Michael Hejč, herečka Simona Prasková, zpěvák a hudebník Jindřich Kraus, skupina Maxíci a Vlastimil Harapes.

Překvapením večera byl světový žonglér Alan Šulc, který byl předskokanem například Jennifer Lopez, Toma Jonese a mnoha dalším světovým umělcům.

Mezi hosty byli například herečka ze seriálu Modrý kód Bára Fišerová, kameraman Josef Hanuš, zpěvačka Marie Pojkarová a Hanna Pekhart...

Na výstavě lze vidět obrazy, šperky, ale i čtrnáct knih, které Alexandra Hejlová ilustrovala. Výstava potrvá do poloviny listopadu 2017.

hejlova 4hejlova 5V budoucnu by ráda navrhla a namalovala dámské i pánské košile, kravaty a šátky.

Kdo je Alexandra Hejlová? Studovala výtvarnictví, keramiku u akademických výtvarníků a sochařů, manželů Hudečkových, byla žačkou akademické malířky Jozefíny Garaiové. Na začátku dráhy profesionální výtvarnice malovala obrazy staré Prahy, které její kariéru v zahraničí odstartovaly. Maluje něžné obrazy romantických vztahů mezi mužem a ženou. Na jedné z mnoha vernisáží se objevil také galerista z Piccasso Gallery z Washingtonu D.C., kterému se obrazy zalíbily a chtěl je mít ve své galerii.

Text a snímky: Petr Mráček

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery