Babička na inzerát, kniha, která pobaví i potěší

Knižní novinky

Na předvánoční knihkupecký trh se v nakladatelství Petrklíč připravuje z pera spisovatelky Taťany Březinové publikace Babička na inzerát. Kniha je úsměvnou zpovědí poválečné generace. Z jejího obsahu prozrazujeme, že se jedná o seniory, kteří chtějí žít tak trochu jiný život.

brezinova babicka titulSkupinu sedmi lidí, kteří spolu prožili část dětství, spojuje pocit, že už je nikdo nepotřebuje, že jsou na obtíž. Začínali za zpěvu pionýrských písní a končí se smutným pohledem do scvrkávající se peněženky. Naskytne se jim však nová příležitost...

Tato různorodá partička se nastěhuje do objektu bývalé školy, kde se poznali jako děti. Touha po kvalitním životě a pospolitosti, ale i nedostatek peněz seniory vede k poněkud zvláštním aktivitám. Navíc mají stále větší problémy s „náctiletými“ ze sousední základky, kterou také dobře znají z dětství. Nyní se však nejvíce strachují o své políčko zakázaných rostlin. A dělat „babičku na inzerát“ je pro některé z nich lákavá nabídka. Ale na opožděný milostný vztah mezi Vladem a Bedřiškou není nikdy pozdě...

Taťana Březinová (narozena 1946), je absolventkou Fakulty žurnalistiky v Praze, redaktorka a publicistka. Publikovat začala po roce 1989 a v současnosti se plně věnuje literární tvorbě. Je autorkou několika knih literatury faktu, naučné literatury, hlavně však prózy.

brezinova babicka 1brezinova babicka 2Vydala knihy novel Křižovatky žen, Tři holčičky na římse, Marika píše Vincimu, Děravý štěstí. Z románů připomínáme: Takoví jsme blázni, Tanec na paletě, Sanatorium raněných duší aneb Bylo-li by libido, Velká cesta seniorů, Příběhy domu, Pod kobercem. Svou povídkou přispěla též do antologie českých spisovatelek s názvem Nevěry. Z literatury faktu napsala se svým synem Mikulášem Černým knihu Návrat zmizelého letce aneb Pátrání po dramatickém osudu českého polárníka Jana Březiny (vydáno 2010 v nakladatelství Rybka Publishers).

Autorka v současnosti pracuje na rukopisu s historickým námětem, jejíž pracovní název je Beránci s korouhví - Po stopách Českých a Moravských bratří.

Autor: Ivan Černý
Zdroj snímků: Archív

O dalších knižních novinkách si můžete přečíst na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery