Anna Netrebko připravila několik překvapení

Anna Netrebko v Praze. Zdroj snímku: ČTK

Reportáž

K zahájení světového turné si zvolila ruská sopranistka Anna Netrebko Prahu. Ve čtvrtek 15. listopadu 2018 večer byla Smetanova síň Obecního domu zcela vyprodaná. Současná světová sopranistka číslo jedna nabídla nový program, jenž na rozdíl od předcházejících pražských koncertů byl převážně komorní, pouze s klavírním doprovodem Brita Malcolma Martineaua.

Převažovala tvorba ruských skladatelů (Rachmaninov, Čajkovskij), ale dostalo se i na světové autory (Strauss, Debussy, Fauré a další) a jako překvapení i na operní ukázky, árie z Pikové dámy, Louisy, Hofmannových povídek a Balady o Baby Doe Douglase Moorea. Zpěvačka měla na pódiu připraven stojan s notami a texty, ale použila ho pouze několikrát.

Překvapením bylo hostování mladého italského houslisty Giovanniho Andrey Zanona a ruské mezzosopranistky Zlaty Buličevové, která Annu Netrebko doprovodila ve dvou duetech. Největší překvapení však čekalo pražské publikum ve druhé polovině večera, kdy velice slušnou češtinou zazpívala i Dvořákovu píseň Když mne stará matka.

Celý koncert zpívala Anna Netrebko ve velké formě, s nádherně odstíněnou dynamikou vystihla náladu jednotlivých písní a árií, dokonce v několika jazycích i s perfektní angličtinou a francouzštinou. Její turné potrvá do neděle 9. prosince 2018, kdy ho zakončí koncertem v New Yorku.

Autor: Vladimír Říha
Zdroj: Právo

Další reportáže o hudbě u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery