Autorka Petra Vychytilová (uprostřed) s kmotřičkami Evou Hruškovou (vpravo) a Janou Bouškovou (vlevo)

V pražské kavárně Radiocafé v budově Českého rozhlasu bylo tak trochu mokro. Ne doslovně, ale literárně. Proběhl tam totiž křest nové pohádkové knihy talentované autorky Petry Vychytilové s názvem Proč bydlíš v rybníku, zelený vodníku?.

Dětská kniha Proč bydlíš v rybníku, zelený vodníku? spisovatelky, hudebnice a výtvarnice Petry Vychytilové je poutavým dobrodružstvím vodníka Škvejchly a jeho polokouzelné kamarádky Anetky Podzimkové. Příběh o tom, že může existovat krásné kamarádství mezi vodou a souší.

Dětská knížka Proč bydlíš v rybníku, zelený vodníku? o malé Anetce a jejích kamarádech ze světa pohádek nás tentokrát přivede do míst, kde žije vodník Škvejchla, se kterým se mohly děti seznámit v předcházející knize Petry Vychytilové Nastydlá strašidla.

Nedávno ke mně doplula knížka Petry Vychytilové Proč bydlíš v rybníku, zelený vodíku? Mám podezření, že mi ji podstrčil známý pražský vodník Škvejchla. Ale popravdě mi dalo jeho jméno trošku zabrat, než jsme se lépe poznali. On je totiž ústřední postavou celé knížky společně se svojí lidskou kamarádkou Anetkou. Čtení to je určené spíše pro školkové a začínající čtenáře, ale zvládly jsme příběhy, říkadla, básničky a písničky přečíst, odrecitovat, zazpívat a zahrát i s mojí ještě ani ne roční dcerkou. A už teď vím, že se k četbě budeme určitě několikrát vracet z mnoha různých důvodů.

Další články...