Luboš "Xaver" Veselý. Snímek Zbyňka Pecáka

S jídlem roste chuť. Přísloví o věčné nenasytnosti má za krédo i „Xaver“ Veselý z internetové XTV. Veselý klame tělem, nejde totiž jen o zálibu v konzumaci potravin, ale také ve stupňování provokací a drzosti. Srab, který v přímé konfrontaci neví kudy kam, kdekoho uráží nebo s ním účtuje z bezpečí youtubového kanálu a vlastní televize.

Eliška Balzerová při vyhlašování filmových Českých lvů předala cenu za nejlepší mužský herecký výkon Ivanu Trojanovi za hlavní roli ve filmu Šarlatán. Zdroj snímku: ČTK

Herečka Eliška Balzerová se ohradila proti výroku prezidenta Miloše Zemana, že se při vyhlašování filmových cen Český lev sešla v sobotu 6. března 2021 „snobská sebranka“. Herečka poskytla Seznam Zprávám plné znění otevřeného dopisu.

Kamila Moučková. Zdroj snímku: ČT

Stará komunistická garda pookřála. Zatímco dřív aspoň mlčeli a předtím se dokonce ještě krátkou dobu aspoň vymlouvali, dneska už své totalitní počiny vychvalují. Jako špinili druhé, když ještě byli u moci, dělají to zase. Nějakého studu se v těchto řadách člověk nedohledá.

Ruský prezident Vladimir Putin

Moc je nebezpečná a korumpující, ale někdo to dělat musí. Ujímají se toho často ti, kteří se na to vůbec nehodí, protože ti lepší se do toho příliš nehrnou. Myslitelé od konzervativců přes liberály po neomarxisty výkon moci rozebrali tisíckrát. Zajímavé je, co si o tom myslel autor slavného románu Konec civilizace Aldous Leonard Huxley (* 26. července 1894; + 22. listopadu 1963).

Další články...