Brněnský hrad Špilberk v srpnu obsadí filharmonici. Zazní árie, swing i filmová hudba

Mladí brněnští filharmonici. Zdroj snímku: Filharmonie Brno

Pozvánka

Velké nádvoří hradu Špilberk obsadí od 13. do 25. srpna 2017 Filharmonie Brno. Vždy večer tu zazní symfonická hudba, operní árie, mužské sbory a recitace, swing i filmová hudba.

Sopranistka Simona Šaturová zazpívá na brněnském Mezinárodním hudebním festivalu Špilberk (od neděle 13. srpna do pátku 25. srpna 2017) výběr z Rossiniho, Verdiho, Donizettiho a Belliniho árií.

Odlehčený symfonický program dalšího večera nabídne Saint-Saënsův První violoncellový koncert s německým sólistou Troelsem Svanem a také díla Mozarta, Kodályho a Brahmse.

Pod taktovkou spoluzakladatele festivalu Caspara Richtera se pak v programu Spielberg na Špilberku rozezní známé filmové a muzikálové melodie. S orchestrem vystoupí mezzosopranistka Isabel Dörferová a pěvecký sbor Ars Brunensis.

Vedle brněnských filharmoniků se představí Rozhlasový Big Band Gustava Broma se swingovými skladbami. Jako hosté vystoupí zpěvačka Betty Semperová a Dasha, česká zpěvačka a muzikálová herečka a držitelka Thálie 2010.

Paříž a Vídeň jako na dlani

Mladí brněnští symfonikové pod taktovkou Gabriely Tardonové uvedou Šostakovičovu Třináctou symfonii Babí Jar. Ta bude na

programu společně s Kabeláčovou Židovskou modlitbou pro baryton, recitaci a mužský sbor a se skladbou Hoj první ze Šesti mužských sborů na slova Jiřího Wolkra.

Kinokoncerty, jimiž se Filharmonie Brno inspirovala ve Vídni, zprostředkují atmosféru hvězdně obsazených koncertů v rakouském Schönbrunnu a Paříži. Na nádvoří hradu Špilberk tak přes plátno dorazí Vídeňští filharmonici pod vedením Semjona Byčkova a světoví sólisté se slavnými operními a koncertními díly, která zazněla pod pařížskou Eiffelovkou. Pařížský koncert bývá zakončen velkolepým slavnostním ohňostrojem.

Zdroj: magazin.aktualne.cz

Další pozvánky na zajínavá hudební vystoupení u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery