Vernisáží bude v úterý 28. června 2022 od 18:00 hodin zahájena v galerii Nová síň v Praze společná výstava dvou pražských malířek dvou generací, malířské mámy a malířské dcery, Aleny Petříčkové a Aleny Kupčíkové. Název výstavy Já + Já symbolizuje jejich vzájemný vztah. Alena Kupčíková se setkala s dílem Aleny Petříčkové v roce 1994 na její šumperské výstavě a toto setkání se ukázalo jako osudové, jejich cesty se od té doby již nerozešly...

Vernisáží v úterý 14. června 2022 bude od 18:00 hodin v kutnohorské ArcusGallery (Husova 103, v podloubí) zahájena neobyčejná výstava barevných a černobílých fotografií Gabriely Jurosz-Landa nazvaná krátce a výstižně Svět Mayů. Vernisáží provede, autorku a její dílo představí Lenka Frankovicová, o hudební zážitek se postará zpěvačka a kytaristka Lucie Zhory.

Vernisáží bude v úterý 12. dubna 2022 zahájena v pražské vinárně a galerii U Posledního soudu výstava černobílých fotografií básníka, hudebníka a fotografa Jana Olberta, nazvaná krátce a výstiženě Sen. Autora a jeho dílo představí malířka a grafička Bohunka Waageová. O hudební zážitek se postará sám Jan Olbert, který zahraje na kytaru několik svých skladeb. Na sklenku výtečného vína návštěvníky vernisáže pozve vinárník, průvodce a galerista Václav Srb, emeritní předseda Koruny české (monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska).

Skupina Banda s Veronikou Holou zahrála při vernisáži výstavy

Zhruba v polovině je výstava talentované, pracovité a nadějné výtvarnice Veroniky Holé s poněkud delším názvem Soukromý prostor veřejně a Kutnohorské střípky. Expozici připravila v pražské vinárně a galerii U Posledního soudu, která spolupracuje s kutnohorskou ArcusGallery. Základem jsou suché pastely sociálního cyklu Balkóny, doplněné o kresby a obrazy Kutné Hory.

Vernisáží bude ve čtvrtek 9. června 2022 od 17:30 hodin v pražské galerii a vinárně U Posledního soudu (Jagellonská 8, Praha - Královské Vinohrady) zahájena zajímavá prodejní výstava, jednoduše a výstižně nazvaná Lithography, s podtitulem Ze sbírkového fondu ArcusGallery. Tato kutnohorská galerie a umělecká agentura již téměř rok spolupracuje při tvorbě a náplni výstavního programu galerie U Posledního soudu.

Vernisáží bude v pátek 1. dubna 2022 od 17:00 hodin zahájena v kutnohorském Tylově domě výstava Miroslava Perného, nazvaná jednoduše, ale výstižně - Fotografie. Úvodního slova se ujme a autora i jeho tvorbu představí Aleš Rezler. O hudební zážitek se při vernisáži postavá kytarista Jiří Červín.

Vernisáží v úterý 8. března 2022 bude od 17:30 hodin v pražské Galerii a vinárně U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) zahájena výstava obrazů a kreseb výtvarnice Veroniky Holé nazvaná Soukromý prostor veřejně a Kutnohorské střípky. Základem expozice jsou suché pastely sociálního cyklu Balkóny, doplněné o kresby a obrazy Kutné Hory. V rámci dlouhodobé spolupráce výstavu připravila kutnohorská ArcusGallery. Autorku a její dílo představí Jana Blahníková, o hudební zážitek se postará kapela Banda.

Další články...