Výstava obrazů, kreseb a soch pardubické malířky, ilustrátorky, autorky celodřevěných marionet, keramických a dřevěných artefaktů Jitky Píšové – Slavíkové byla 15. května 2024 zahájena v kutnohorské kavárně Čert a Káča v podloubí Husovy ulice.

Vernisáží ve středu 15. května 2024 bude od 17:30 hodin zahájena v kutnohorské kavárně Čert a Káča (Husova 102/5, v podloubí) výstava obrazů pardubické malířky, ilustrátorky, autorky celodřevěných marionet, keramických a dřevěných artefaktů Jitky Píšové-Slavíkové, příznačně nazvaná Ohlédnutí. Výstavu, kterou připravila kutnohorská umělecká agentura ArcusGallery, postavila autorka z obrazů, které vytvořila v letech 2002 až 2024.

Výstava Československá stopa v Normandii byla vernisáží zahájena ve středu 3. dubna 2024 v kutnohorské knihovně za velkého zájmu veřejnosti a řady vzácných hostů, mezi kterými byl plk. Jonathan Kitson – vojenský přidělenec z velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, dále Col. James Hackbarth – vojenský přidělenec z velvyslanectví USA, PhDr. Jiří Plachý z Vojenského historického ústavu Praha a další.

Úspěšná skupinová výstava Hora Kutná v umění výtvarném skončila v kutnohorské podloubní galerii v neděli 17. břazna 2024. Vystřídá ji skupinová expozice Lithography, kterou umělecká agentura a galerie ArcusGallery připravila pro výstavní prostory v kavárně Čert a Káča (Husova 102/5 - v podloubí). Vernisáž výstavy je ve středu 20. března 2024 od 17:30 hodin.

Vernisáž výstavy olejomaleb. akvarelů, dřevěných plastik, loutek a smaltů Hany Richterové začíná v sobotu 4. května 2024 od 17:00 hodim v Muzeu Malešov. Hana Richterová tak volně navazuje na listopadovou výstavu akvarelů v pražské komorní galerii a vinárně U Posledního soudu.

Vernisáží výstavy Lithography provedla Lenka Frankovicová

Výstava kamenotisků s názvem Lithography byla 20. března 2024 zahájena v kutnohorské kavárně Čert a Káča v podloubí Husovy ulice v Kutné Hoře.

Druhá vernisáž výstavy Hora Kutná v umění výtvarném, kterou pořádá umělecká agentura a galerie ArcusGallery v kutnohorské kavárně Čert a Káča v Husově ulici, se uskutečnila ve středu 28. února 2024. Výstava, jejíž první vernisáž se konala ve středu 31. ledna 2024, byla nově doplněna o další umělecká díla a prodloužena do neděle 17. března 2024.

Další články...