Ivo Vičar a Josef Opasek z kutnohorské tiskárny Label převzali z rukou Luboše Pospíšila Zlaté desky Supraphonu

Ivo Vičar (vlevo) a Josef Opasek (uprostřed) převzali z rukou Luboše Pospíšila Zlatou desku Supraphonu

Reportáž

Zpěvák, hudebník a skladatel Luboš Pospíšil, frontman kapely 5P, jehož život je těsně spjat s Kutnou Horou, získal za sólové album Poesis beat Zlatou desku Supraphonu. Při koncertu v rámci Svatováclavských slavností v sobotu 30. září 2023 v Kutné Hoře předal Luboš Pospíšil za Supraphon zlaté desky autorovi obálky tohoto hudebního nosiče Ivo Vičarovi a Josefu Opaskovi ze společnosti Label.

„Ivo Vičar měl na starosti návrh obalu. Ta výtvarná složka je jeho práce. A Josef Opasek, majitel tiskárny Label, měl na starosti produkci a vše další, co s tím souvisí,“ řekl Luboš Pospíšil a doplnil, že stejně jako on spolupracuje firma Label se Supraphonem dlouhodobě. „Ke všem nově vydaným deskám Label vytváří plakáty, které nové desky reprezentují. To je velká věc, kterou v Kutné Hoře prakticky lidi netuší,“ doplnil Luboš Pospíšil s tím, že ho Supraphon pověřil, aby Zlaté desky oběma pánům předal.

Luboš Pospíšil má na svém kontě již několik Zlatých desek. Album Poesis beat, které je poctou básníkům, vyšlo 6. září 2021 a Zlatou desku Supraphonu získalo za tři tisíce prodaných nosičů. Na vzniku tohoto sólového alba, které si nadělil Luboš Pospíšil k životnímu jubileu, se ve studiu podíleli Libor Mikoška (kytara), Petr Vavřík (baskytara) a Martin Vajgl z Kutné Hory (bicí a klávesy). Luboš Pospíšil s Poesis Beat Tour zavítal do mnoha českých měst, v nejbližším okolí to bylo v Čáslavi a na vinobraní na Kačině.

Text a snímek: Monika Pravdová
Zdroj: kutnohorskelisty.cz

Další reportáže o hudbě u nás i v zahraničí najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery