Dubnová dvoudílná pařížská aukce Christie´s nabízí impresionistické a moderní umění

Christie's

Ve středu 14. dubna 2021 bude od 15:00 hodin zahájena v pařížské pobočce Christe´s vzrušující dvoudílná aukce. V první části půjdou pod kladívko moderní práce na papíru, druhá nabídne inpresionistická díla a moderní malby a sochy. Celkem to bude 160 aukčních položek, klíčovým bude v první části akvarel francouzského kubistického malíře Roberta Delaunaye (* 12. dubna 1885; + 25. října 1941) Le Manège des Cochons.

christies impreseKvaš a akvarel na papíru Le Manège des Cochons z roku 1922 o rozměrech 4950 x 5250 mm je signovám vpravo dole a odborníci Christie´s očekávají, že se vydraží za 500 000 až 800 000 euro (12 970 000 až 20 752 000 Kč).

Výběr prací na papíru je z let 1905 až 1922 a obsahuje pestrou škálu kreseb, mezi nimiž nechybějí ani díla Eugèna-Louise Boudina, Pabla Picassa a mnoha dalších.

Druhé polovině aukce budou dominovat barevně prozářený a dekorativní obraz proslulého francouzského impresionisty Henri-Jeana Guillaume Martina (* 5. srpna 1860; + 12. listopadu 1943) ze sklizně hroznů, monumentální krajina z vrcholného období italského malíře Gina Severiniho (* 7. dubna 1883; + 26. února 1966) a nádherný pohled na benátské Murano belgického impresionisty Emila Clause (* 27. září 1849; + 14. června 1924).

Většina výtvarných děl této dvoudílné aukci pochází ze tří významných soukromých sbírek, z nichž každá představuje jiné sběratelské zaměření, ale zároveň stejně vytříbený vkus pro impresionistické a moderní umění.

Autor: MiM
Zdroj: Christie´s
Zdroj snímku: Christie´s

O dalších aukcích výtvarného umění pořádaných aukční síni Christie´s si můžete na webu Putování za uměním přečíst zde nebo na facebooku ArcusGallery