Miroslav Perný představí svoje fotografie v kutnohorském Tylově domě

Vernisáž

Vernisáží bude v pátek 1. dubna 2022 od 17:00 hodin zahájena v kutnohorském Tylově domě výstava Miroslava Perného, nazvaná jednoduše, ale výstižně - Fotografie. Úvodního slova se ujme a autora i jeho tvorbu představí Aleš Rezler. O hudební zážitek se při vernisáži postavá kytarista Jiří Červín.

perny1perny palaktMiroslav Perný (* 1950) se narodil v Kutné Hoře, kde také absolvoval střední školu a ve studiích pokračoval na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Celý svůj aktivní život pracoval jako chemik v laboratoři Ústavu nerostných surovin. Raný zájem o fotografování se postupem času spojil s oblibou výtvarného umění a hudby. Na počátku osmdesátých let minulého století absolvoval Miroslav Perný školu pro amatérské fotografy, kterou vedl Ján Šmok.

Po celou dobu se fotografií zabývá čistě na amatérské bázi a programově se vyhýbá „focení na kšeft". Tento neprofesionální přístup mu umožňuje naprostou svobodu ve vyjadřování svých pocitů prostřednictvím fotografických obrazů, které v posledních letech stylizací přibližuje grafickým tiskům. Obsahem fotografií na aktuální výstavě jsou abstraktní kompozice, ve kterých autor dává divákovi možnost vlastního svobodného prožitku.

perny2Výstavu Miroslav Perný: Fotografie můžete v kutnohorském Tylově domě navštívit do neděle 10: července 2022.

xxx mim hlavickaAutor: MiM
Snímky: Archív Miroslava Perného
Autor je šéfredaktorem webu Putování za uměním

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery