Výstava fotografií PROMĚNA aneb RYBNICKÝ MOSTek v Prima galerii

Vernisáž

Vernisáží ve čtvrtek 22. července 2021 bude od 17:00 hodin otevřena v Prima galerii fotografická výstava s názvem PROMĚNA aneb RYBNICKÝ MOSTek.

mostek plakatmostek 1Nová galerie zahájila provoz začátkem června 2021, takže připravovaná výstava fotografií Dany Pavlišové a Martiny Primové, která se věnuje mostku v obci Rybníky, je teprve druhou v pořadí.

Na fotografiích obou autorek je zachycen mostek původní, bourací a stavební práce a mostek nový. Zdrobnělina je použita záměrně, protože Rybníky mají ještě jeden most, a to na svém okraji, přes řeku Rokytnou. Proto je mostek, který se stal inspirací obou fotografek, nazýván zdrobnělým názvem, jak jsou místní obyvatelé zvyklí.

mostek 2mostek portretÚvodního slova se ujme, autorky představí a vernisáží provede Martina Primová mladší (12 let), která si pro návštěvníky, stejně jako u první vernisáže, připravila i několik písniček.

Součástí výstavy budou i nové pohlednice Rybníků či závěsné kalendáře na rok 2022 s fotografiemi této malebné vesničky.

Autor: tz
Zdroj snímků: Prima galerie

O vernisážích dalších výstav výtvarného umění u nás i v zahraničí se dočtete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery