Výstava ke stému výročí založení fotoklubu v Kutné Hoře potrvá v bývalém sedleckém pivovaru do 30. června 2021. Nenechte si ji ujít.

Reportáž

Kutnohorský fotoklub otevřel v úterý 15. června 2021 v sedleckém pivovaru výstavu při příležitosti stého výročí založení 1. fotoklubu v Kutné Hoře. V úvodu předseda Kutnohorského fotoklubu Pavel Petříček připomenul historii založení fotoklubu v Kutné Hoře.

100 let kh fotoklub 1100 let kh fotoklub 2„Dne 1. července 1921 Ota Reiner Založil Klub fotografů amatérů, který v krátké době čítal 200 členů. Spolu s Bedřichem Bervidem v roce 1936 začali vydávat klubový časopis Kutnohorský fotoamatér. S Iljou Bojanovským rád fotografoval Kutnou Horu a velice se zajímal o divadelní fotografii. V době okupace byl za svůj původ internován v Terezínské pevnosti a v roce 1942 zemřel v Osvětimi. Činnost fotoklubu v té době skomírala a během války zanikl,“ uvedl kromě jiného Pavel Petříček.

100 let kh fotoklub 3100 let kh fotoklub 4Činnost fotografů se začala podle jeho slov obnovovat v 50. letech minulého století zakládáním fotokroužků při závodních klubech kutnohorských podniků. „Jedním z nich byl i ZK Rudných dolů, kde se prezentovali i bývalí členové 1. fotoklubu. Členem fotokroužku Rudných dolů byl i Jaromír Procházka, který je nyní členem našeho fotoklubu,“ doplnil Pavel Petříček.

100 let kh fotoklub 5100 let kh fotoklub 6S výsledky tvůrčí práce členů Kutnohorského fotoklubu, ale i jejich předchůdců z Klubu fotografů amatérů, se mohou zájemci seznámit v bývalém sedleckém pivovaru každý den od 10:00 do 17:00 hodin. Výstava, která se koná za podpory města Kutné Hory, potrvá do středy 30. června 2021.

Kutnohorský fotoklub sídlí v Koukolově vile a uvítá mezi sebou i další zájemce o fotografii.

100 let kh fotoklub 7Text a snímky: Monika Pravdová
Zdroj: kutnohorskelisty.cz

Další reportáže ze světa výtvarného umění najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery