Kutnohorská Galerie Kosmas hostí olejomalby akademického malíře Františka Letáka

František Leták (vlevo) a Vladimír Císař při vernisáži

Reportáž

Výstava olejomaleb akademického malíře Františka Letáka byla v Knihupectví a galerii Kosmas na Komenského náměstí v Kutné Hoře zahájena v pátek 10. května 2019 za velkého zájmu uměnímilovné veřejnosti.

letak repo monika 5letak repo monika 4Vernisáží provázel a autora i jeho dílo představil výtvarník, pedagog a filmař Vladimír Císař, o hudební zpestření se postarala zpěvačka a kytaristka Lucie Zhory.

Vynikající atmosféru vernisáže ozvláštnila i dobročinná aukce ve prospěch občanského sdružení Belveder, do které František Leták a pořádající umělecká agentura ArcusGallery vložili dvě menší autorovy olejomalby.

letak repo monika 15Výstavu František Leták: Obrazy z posledních let můžete v kutnohorském Knihkupectví a galerii Kosmas navštívit do čtvrtka 6. června 2019.

Text a snímky: Monika Pravdová
Zdroj: Kutnohorské listy

Další reportáže ze světa výtvarného umění najdete na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery

letak repo monika 2letak repo monika 16letak repo monika 3letak repo monika 1letak repo monika 7letak repo monika 9letak repo monika 8letak repo monika 6letak repo monika 11letak repo monika 12letak repo monika 13letak repo monika 14letak repo monika 17