Návštěva ateliéru - Jitka Konopiská a její úžasné šperky z peří...

Návštěva ateliéru

Zdobení peřím má dlouholetou tradici, sahající až k indiánům. Když se spojí nápad, styl, kvalita a invence, může vzniknout něco zcela výjimečného, jako například značka Magicfeathers – náušnice, náhrdelníky, náramky i psací brka z peří. Za tím vším je Jitka Konopiská, která žije a tvoří v Karlových Varech, kde tyto originální skvosty vyrábí již několik let...

Magicfeathers 04Magicfeathers 06„Do přírodního materiálu - peří -, se kterým pracuji, jsem se zamilovala již před mnoha lety v Kanadě, odkud jsem načerpala svoji první inspiraci. Používám výhradně přírodní a nebarvené peří, které získávám ze záchranných stanic, případně od soukromých chovatelů nebo ze zoologických zahrad. Peříčka jsou posbíraná, žádný opeřenec tedy kvůli nim nepřišel o život. Pocházejí z bažantů, papoušků, perliček, pštrosů, ale i různých dravců, havranů a sov,“ říká výtvarnice.

A jaký je samotný proces tvorby a vzniku unikátních šperků?

Magicfeathers 11Magicfeathers 16„Peříčka nejprve umyji, roztřídím a až poté z nich vznikají především náušnice, náhrdelníky, nárameníky/nákotníky a další. Recykluji staré kožené kusy oblečení, které již nevyhovují módě, dále používám chirurgickou ocel, bižuterní kovy a stříbro...“

Jitka Konopiská tvoří s velkým potěšením. Věří v kvalitně odvedenou práci...

„Peří je samo o sobě úžasný materiál, evolucí dotažený k dokonalosti, lehký a odolný. Můžeme ho umýt a při schnutí zůstane ve formě, kterou mu vtiskneme. Peříčka nikdy nebarvím, proto se zachová nepoškozená jejich struktura, která je tak odolná proti poničení."

Magicfeathers sladenoMagicfeathers 10S originální značkou Magicfeather začala spolupracovat neméně originální herečka, zpěvačka a improvizátorka Jitka Osička.

A při křtu její nové básnické sbírky Sladěno medem, který se uskuteční ve čtvrtek 4. října 2018 od 18:00 hodin v pražské kavárně U Zavěšenýho kafe, bude autorka vpisovat autogramy a věnování právě psacím brkem s kaligrafickými vyměnitelnými hroty z tvůrčího ateliéru Jitky Konopiské.

Autor: tz

Na další návštěvy ateliérů se můžete s webem Putování za uměním vydat zde nebo na facebooku ArcusGallery