Arcusgallery prodlužuje andělskou výstavu

Výstavy

V posledním měsíci roku 2022 zaujala návštěvníky pražské galerie a vinárny U Posledního soudu (Jagellonská 8, Královské Vinohrady) prodejní výstava Andělíčci, andělé... a andělky, kterou připravila kutnohorská galerie a umělecká agentura ArcusGallery. Výstava se těšila značnému zájmu, proto se pořadatelé rozhodli ji zhruba o měsíc prodloužit.

prodlouzeno 3prodlouzeno 5ArcusGallery oslovila zhruba patnáct známých i regionálních umělců se zadáním, které je identické s názvem výstavy, tedy Andělíčci, andělé... a andělky. Zadání nebylo nikterak dále vymezeno, záleželo pouze na výtvarních samotných, jak téma pojmou a umělecky zpracují. Nakonec se sešlo téměř čtyřicet výtvarných děl, z nich pořádající galerie vybrala a výstavu postavila. A tak se na výstavě vedle klasických olejů či akrylů, představí třeba keramické sochy, drobné vitráže, dřevěné reliéfní sošky či suché pastely a unikátní malby na hedvábí...

prodlouzeno 6prodlouzeno 4Vlastimil Bareš, Jiří D. Dostál, Veronika Holá, Vojtěch Kolařík, Brigitta Krumphanzlová, František Leták, Zuzana Pfauserová, Hana Richterová, Petr Sádlo, Petra Vychytilová, Bohunka Waageová, to je základní sestava umělců, kteří se na andělské výstavě podílejí...

Výstava je stylově doplněna o samostatnou expozicí reprintů starých vánočních pohlednic a faksimile originálních akvarelů Marie Fischerov=é-Kvěchové, které ArcusGallery vydává v edici Miraculum Octavum Mundi.

prodlouzeno 9Prodlouženou výstavu Andělíčci, andělé... a andělky můžete v pražské galerii a vinárně U Posledního soudu navštívit až do neděle 5. ledna 2023. Po ní bude následovat výstava fotografií koláží Dany Markové nazvaná ODrazy skutečnosti, která bude zahájena vernisáží ve středu 8. února 2023.

xxx mim hlavickaText a snímky: MiM
Autor je šéfredaktorem webu Putování za uměním

O dalších výstavách u nás i v zahraničí si můžete přečíst na webu Putování za uměním zde nebo na facebooku ArcusGallery

prodlouzeno 8